Policie pátrá po třináctileté Ivaně Novákové z Liberce. V pátek se nevrátila ze školy v nedaleké Chrastavě a rodina má o děvče obavy, protože má sklony k sebepoškozování. Policie žádá veřejnost o pomoc, veškeré poznatky k pohybu dívky lze sdělit policistům na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.

Uvedla to na webu krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Pohřešování dcery oznámil v pátek policii otec. "Dívka téhož dne nepřišla ze školy v Chrastavě domů. Po 13. hodině psala otci sms, že omylem nastoupila do vlaku, který jede z Chrastavy na druhou stranu, směr Hrádek nad Nisou. Od té doby přestala komunikovat," popsala událost policejní mluvčí. Veškerá opatření, která policie v souvislosti s jejím vypátráním doposud udělala, prověrky v rodině, u známých, v nemocnicích, na nádražích a na místech možného výskytu, byla zatím podle Šrýtrové neúspěšná.

Dívka se zatím domů nevrátila, ani o sobě nepodala zprávu. Hledaná je štíhlé 165 až 168 centimetrů vysoké postavy. Má dlouhé černé vlasy a vypadá na 14 až 15 let. Špatně vyslovuje, koktá. Má tetování na předloktí, na pravém má datum narození otce, na levém tři srdíčka. "Byla oblečena do černých tepláků a mikiny, na sobě měla zelený bomber, zevnitř oranžový, černorůžové sportovní boty Adidas," doplnila Šrýtrová. Dívka s sebou měla fialový sportovní batoh s červeným nápisem Nike, na pravé ruce náramek se zlatou barvou. Děvče u sebe nemá podle policie žádnou finanční hotovost.

Témata:

Policie ČR | pohřešované osoby | stars24.cz