Zemřela zdravotní sestra z Jihlavy: Kateřina (†39) měla malou dceru

Nemocnice Jihlava

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

19. listopadu 2020 12:52 | Aktualizováno: 19. listopadu 2020 22:14

V první linii boje s koronavirovou epidemií stojí zdravotnicí, mnohým z nich se nákaza rovněž nevyhne. V několika případech už to skončilo nejhorším možným způsobem. Jihlavská nemocnice se tento týden rozloučila se zesnulou zdravotní sestrou.

Již tisíce zdravotníků se v Česku nakazily koronavirem, několik z nich připravila nemoc covid-19 o život. „Bohužel 19 kolegů zemřelo, z toho osm lékařů,“ potvrdil o víkendu ve vysílání Radiožurnálu prezident České lékařské komory Milan Kubek. Úmrtí pracovníka z vlastních řad v těchto dnech potvrdila jihlavská nemocnice.

„Dne 10. 11. nás všechny zasáhla smutná zpráva. Ve věku 39 let zemřela ve ‚své‘ vlastní nemocnici po nerovném boji s nemocí covid-19 jedna z nás, dlouholetá zaměstnankyně Nemocnice Jihlava, zdravotní sestra Ortopedicko-traumatologického oddělení Kateřina Š.,“ uvedlo vedení ústavu.

Rozloučení se zesnulou zdravotnicí proběhlo ve středu odpoledne v kapli Ústředního hřbitova v Jihlavě. „Se ztrátou milé a příjemné kolegyně se nelze vyrovnat. Lze ji jen postupně přijmout, jako připomenutí toho, že všichni jsme na této zemi jen na vymezený čas,“ napsali zástupci nemocnice.

Kateřina Š. (†39) pracovala v jihlavské nemocnici nepřetržitě od roku 2001, jen v roce 2013 odešla na několik let na mateřskou dovolenou. Zůstala po ní milovaná dcera Anetka.

Témata: Nemocnice Jihlava lékaři Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)