Zájem o očkování proti covidu-19 začal po útlumu v posledních měsících zhruba od poloviny října opět stoupat, za týden přibylo podaných dávek o více než 60 procent.

 Roste především počet aplikací posilující třetí dávky, ale za týden zhruba o třetinu přibylo také lidí, kteří se rozhodli očkovaní zahájit. Největší změnu za týden zaznamenali v Pardubickém, Olomouckém a Jihomoravském kraji. Vyplývá to z dat o očkování k 22. říjnu, která zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví.

O růstu zájmu mluvil v tomto týdnu i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Zástupci projektu Chytrá karanténa dnes na twitteru uvedli, že za čtvrtek se k očkování nově registrovalo téměř 13.000 lidí. "Rekordní počty očkují opět i místa bez registrace. Například na pražském Chodově včera (ve čtvrtek) naočkovali téměř 1000 lidí a v Brně necelých 500," napsali.

Dosud se nechalo očkovat přes šest milionů lidí. V červnu bylo podáno 2,9 milionu vakcín, v červenci zhruba dva miliony, v srpnu 1,1 milionu a v září pouze 321.500 dávek. V říjnu bylo zatím aplikováno 210.000 dávek, ale zhruba od poloviny měsíce počty denně podaných vakcín stoupají shodně s rostoucími počty nově nakažených. V prvních říjnových sedmi dnech zdravotníci aplikovali asi 54.500 dávek, ve druhých přibližně o 5000 víc.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | očkování | stars24.cz

Vstoupit do diskuse