Zrušeno! Ruská operní zpěvačka Anna Nětrebková v Praze vystupovat nebude

Anna Nětrebková, ruská operní pěvkyně, autor: Manfred Werner

Autor: Libor Frýdl

17. srpna 2023 16:05

Ruská operní zpěvačka Anna Nětrebková nebude v říjnu vystupovat v pražském Obecním domě. Dnes to uvedli na tiskové konferenci zástupci vedení domu a agentury Nachtigall Artists Management, která měla koncert organizovat. Vystoupení Nětrebkové, která se nachází na ukrajinském sankčním seznamu, se stalo kontroverzním tématem, na které zareagovali také zástupci pražské koalice.

Umělkyně sama sdělila, že nebude po Obecním domě požadovat žádnou kompenzaci za zrušený koncert. Původně měla vystoupit ve Smetanově síni Obecního domu dne 16. října.

Společnost na facebooku napsala, že nikdo ze zúčastněných se zrušením koncertu nesouhlasí, ale vzhledem k okolnostem, které postupně proměnily čistě umělecký projekt do podoby politických a společenských polemik, se představenstvo s Nachtigall Artists Management s.r.o. dohodlo na jeho odvolání.

"Po náročném třídenním jednání, s přihlédnutím k negativnímu postoji pražské politické reprezentace a emocionálně zjitřené atmosféře se dnes představenstvo Obecního domu dohodlo s agenturou Nachtigall Artists Management s.r.o. na odvolání koncertu Anny Netrebko, který měl proběhnout v pražském Obecním domě dne 16. 10. 2023," píše společnost.

Alena Kunertová, zástupkyně pořádající agentury, uvedla, že bylo dohodnuto, že se ustoupí politickým tlakům a že Nětrebková nebude požadovat žádné kompenzace. Obecní dům se zavázal k tomu, že agentuře Nachtigall Artists Management vrátí dosavadní náklady na organizaci koncertu formou slev na pronájem Smetanovy síně.

"Omlouváme se zejména všem majitelům platných vstupenek na vyprodaný koncert, kterým bude vstupné v plné výši vráceno," píší zástupci společnosti.

Témata: Anna Nětrebková