Zemřela Patricia Janečková (†25): Herec Vlastimil Burda u ní byl do poslední chvíle!

Patricia Janečková 2

Autor: Pavel Krejčí

3. října 2023 15:30

Operní zpěvačka Patricia Janečková v uplynulých dnech prohrála boj s vážnou nemocí. Smutná zpráva zarmoutila celé Česko, ze všech nejvíce ale samozřejmě zasáhla její blízké v čele s manželem.

Janečková se totiž letos stihla provdat za herce Vlastimila Burdu. Svatbu si ještě před několika dny připomínala na facebooku. "Ten nejkrásnější den v mém životě! Jsem šťastná, že se o to s vámi můžu podělit," napsala fanouškům.

Na profilu na sociální síti se v pondělí objevilo oznámení o úmrtí talentované pěvkyně, v němž zaznělo, že rodina s ní byla do poslední chvíle.

"Operní a koncertní pěvkyně, muzikálová zpěvačka a herečka, báječná kolegyně a kamarádka Patricia Burda Janečková prohrála svůj statečný boj se zákeřnou chorobou. Odešla 1. 10. 2023, obklopena péčí manžela Vlastimila Burdy a svých blízkých. Svými nahrávkami, zvukovými i obrazovými, s námi zůstává navždy," stojí v něm. 

Čtěte také

Janečková má slovenské rodiče, ale narodila se v Německu a vyrůstala v Česku. Žila v Ostravě, kde studovala operní zpěv na Janáčkově konzervatoři. Před třinácti lety zvítězila jako nezletilá v televizní soutěži Talentmania. 

Úspěchy sbírala také v zahraničí. V roce 2014 uspěla na světové pěvecké soutěži v Římě, čímž si vysloužila stipendium na letní pěvecké kurzy v Itálii. O dva roky později byla trojnásobně oceněna na mezinárodní soutěži v Karlových Varech. 

Janečkovou mohli lidé slyšet na českých i zahraničních festivalech, přičemž vystupovala s českými či slovenskými symfonickými a komorními orchestry jako sólistka. Rovněž působila v Národním divadle Moravskoslezském.

Témata: Patricia Janečková