Martin Chodúr: Takhle reagoval na úmrtí Patricie Burda Janečkové (†25)

Martin Chodúr (foto: Klub přátel dětí dětských domovů) 3

Autor: Pavel Krejčí

4. října 2023 19:26

Českými médii v pondělí proběhla mimořádně smutná, na kterou reaguje muzikantská obec. Ve věku 25 let zemřela operní zpěvačka Patricia Burda Janečková, která se proslavila jako vítězka show Talentmania. 

S televizními soutěžemi má zkušenost také Martin Chodúr, vítěz první řady Česko Slovenské SuperStar z roku 2009. Ani on nechyběl mezi lidmi, kteří reagovali na zprávu o odchodu kolegyně.

"Dozvěděl jsem se neuvěřitelně smutnou zprávu, že zemřela Patricie Janečková. Tolikrát jsme spolu zpívali a vždy byla jednoduše skvělá. Dokonce jsme plánovali společný duet. Bude nám všem opravdu moc chybět. Upřímnou soustrast rodině," napsal na instagramu.

Janečková má slovenské rodiče, ale narodila se v Německu a vyrůstala v Česku. Žila v Ostravě, kde studovala operní zpěv na Janáčkově konzervatoři. Před třinácti lety zvítězila jako nezletilá v televizní soutěži Talentmania. 

Úspěchy sbírala také v zahraničí. V roce 2014 uspěla na světové pěvecké soutěži v Římě, čímž si vysloužila stipendium na letní pěvecké kurzy v Itálii. O dva roky později byla trojnásobně oceněna na mezinárodní soutěži v Karlových Varech. 

Janečkovou mohli lidé slyšet na českých i zahraničních festivalech, přičemž vystupovala s českými či slovenskými symfonickými a komorními orchestry jako sólistka. Rovněž působila v Národním divadle Moravskoslezském.

Témata: Martin Chodúr Patricia Janečková