Zemřel Jiří Černý (†87): První reakce na odchod legendárního kritika!

Český rozhlas

Autor: Pavel Krejčí

18. srpna 2023 16:50

Uznávaný publicista, všestranný člověk, jehož místo zřejmě nikdo jiný nedokáže zaujmout. V superlativech se mluví o Jiřím Černém v prvních reakcích na jeho odchod, které se v pátek odpoledne objevily na sociálních sítích. 

Česko, především pak naši populární hudbu, zasáhla dnes jedna smutná zpráva. Ve věku 87 let zemřel ve čtvrtek po delších zdravotních potížích legendární hudební kritik Jiří Černý, který mimo jiné přispěl k úspěchu písničkáře Karla Kryla.

Není divu, že informace o skonu uznávaného publicisty se objevila i na kanálech ministerstva kultury. "Zemřel Jiří Černý, čestný občan Prahy 7, statečný, vzdělaný, pilný a všestranný člověk. Bylo nám ctí, že čestné občanství, které nepřijímal kvůli výhradám se směřováním městské části, nakonec přijal právě od nás. Myslím na něj a jeho rodinu a jsem vděčný, že jsem jej znal," svěřil se starosta městské části Praha 7 Jan Čižinský.

"Drahý Jiří! Cos nám to udělal? Nedovedu si představit, kdo by mohl zastoupit Tvé místo, které jsi jako odborník zastával v oblasti (nejen) populární hudby! Tvůj odchod moc bolí!" reagoval Ondřej Suchý, mladší sourozenec Jiřího Suchého.

Český rozhlas, kde Černý dlouhá léta působil, již oznámil programové změny. Například stanice Vltava nabídne od 19 hodin reprízu Sedmého nebe.

Témata: Jiří Černý Ministerstvo kultury Český rozhlas