Víťa Starý z Mandrage: Zpěvák se po 35. narozeninách ozval z vozíčku!

Vít Starý s kapelou Mandrage.

Autor: Pavel Krejčí

7. února 2024 9:48

O Víťovi Starém, někdejším zpěvákovi populární skupiny Mandrage, se jen občas objeví nějaká zpráva. Ještě sporadičtější jsou jeho vlastní vyjádření. Nyní se ale netrpěliví fanoušci přece jen jednoho dočkali. 

Starý oslavil na konci ledna půlkulaté 35. narozeniny. Na začátku února se nečekaně ozval fanouškům prostřednictvím facebooku. "I'll be back," napsal anglicky vzkaz, že se vrátí. K textu připojil fotografii na vozíčku. Od fanoušků získal více než tisíc lajků.

Doby, kdy byl zpěvák dívčím idolem, jsou přitom pryč. Definitivně vzaly za své na přelomu let 2019 a 2020, kdy především kvůli Starému ukončila činnost oblíbená skupina Mandrage, která přitom v té době patřila ke stálicím české hudební scény.

Čtěte také

Kapela tehdy oznámila, že po naplánované koncertní šňůře kvůli jeho osobním problémům zpěváka přeruší činnost. Nakonec muselo být turné zrušeno, protože zpěvák přestal s ostatnímu hudebníky komunikovat. 

Uskutečnil se jeden rozlučkový koncert, kde Starého zastoupil nejrůznější hosté, například Adam Mišík, Anna K. Debbi nebo Mirai Navrátil. Mandrage tak počátkem roku 2020 ukončili činnost.

Témata: skupina Mandrage