"Vážně bych se naštvala." Kubišová se děsí kvůli večeru na Pražském hradě!

Lucie Bílá a Marta Kubišová 4

Autor: Pavel Krejčí

20. října 2023 15:03

Blíží se 28. říjen, zítra do něj bude zbývat přesně týden. Současný prezident Petr Pavel bude u příležitosti státního svátku poprvé rozdávat vyznamenaní a mezi oceněnými má být i Marta Kubišová. Hrozí však, že by ze zdravotních důvodů mohla chybět. 

Kubišová se totiž v těchto dnech potýká s respiračním onemocněním, stále však má čas dát se dohromady. Udělat pro to hodlá první poslední. Od Pavla si totiž během posledního říjnového víkendu má převzít Řád Tomáše Garrigua Masaryka.

"To bych se vážně naštvala, kdyby mě tenhle den překazilo to netopící topení. Na Hrad se těším, je to pro mne čest a moc se těším, že se konečně pozdravím s panem prezidentem Pavlem," řekla deníku Aha!. 

Čtěte také

Legendární zpěvačka se už na jaře měla s novou hlavou státu postavit na balkon na Hradě během inaugurace. Bohužel, také tehdy ji zradilo zdraví. Kvůli nemoci nemohla přání Petra Pavla vyhovět. Jak před časem přiznala, moc ji to mrzelo.

"Toho jsem litovala! Ale nemohla jsem se přemoct. Já jsem kardiak a to opravdu není legrace," vysvětlila Kubišová serveru Seznam Zprávy. Se současným prezidentem ji mimo jiné pojí stejné datum narození, a to 1. listopadu. 

Témata: Marta Kubišová státní vyznamenání Petr Pavel