Václav Neckář truchlí: Dva měsíce před osmdesátinami mu umřel hudebník!

Václav Neckář

Autor: Pavel Krejčí

16. srpna 2023 16:43

Václav Neckář se během těchto srpnových dnů vyrovnává s velmi smutnou zprávou. Zemřel jeden z hudebníků, kteří jej doprovázeli na koncertech, a to doslova do poslední možné chvíle. Kytaristovi Peteru Mahrikovi bylo 72 let. 

Mahrik zemřel 13. srpna, vyplývá z informací získaných deníkem Blesk. Kytarista byl členem doprovodné skupiny Bacily, jejímž kapelníkem je Neckářův mladší sourozenec Jan. Právě on popsal, že muzikant ještě nedávno na revers z nemocnice odehrál koncert. "Viděl jsem ale, že mu není dobře," poznamenal. 

I legendární zpěvák si se zdravím vytrpěl své, přesto na podzim oslaví kulaté 80. narozeniny. V závěru října se má dokonce v pražském divadle Hybernia uskutečnit velkolepý narozeninový koncert.  

Čtěte také

Neckářovou nejznámější zdravotní patálií byla mrtvice, která jej postihla před více než dvaceti lety. S návratem na pódia to tehdy vypadalo bledě, protože slavný pacient se musel učit znovu mluvit a zpívat. Přesto se comeback podařil. 

Zdraví potrápilo Neckáře také letos, když si na jaře vážně poranil kotník a musel na rehabilitace do ústavu v Kladrubech. Na oslavu narozenin by ale měl být stoprocentně fit.

Témata: Václav Neckář