Lewis Hamilton se nakazil koronavirem!

Lewis Hamilton

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz, ČTK

6. prosince 2020 18:08

Mistr světa formule 1 Lewis Hamilton se nakazil koronavirem. Pilot Mercedesu měl pozitivní test na covid-19 v pondělí, den po vítězství v bahrajnské Grand Prix. Podle posledních informací leží v posteli a necítí se dobře.

Sedminásobný šampion se v souladu s protokolem a lokálními opatřeními proti šíření nákazy uchýlil do izolace. Tým Mercedes oznámil, že až na mírné příznaky onemocnění je Hamilton v pořádku. Testovat se nechal poté, co se koronavirus potvrdil u jiné osoby, se kterou byl v kontaktu.

"Je v posteli a necítí se dobře," řekl podle televize BBC ředitel týmu Mercedes.

V minulém týdnu přitom Hamilton odevzdal tři negativní testy, ten poslední v neděli odpoledne. "V pondělí ráno se ale probudil s mírnými symptomy a dozvěděl se, že byl už před příjezdem do Bahrajnu v kontaktu s osobou, která mezitím byla testována pozitivně. Podrobil se proto dalšímu testu, který byl pozitivní. A potvrdil to i opakovaný odběr," uvedl mistrovský tým v prohlášení.

Hamilton sám později na sociálních sítích potvrdil, že pociťuje jen slabé příznaky onemocnění. Ujistil, že s týmem dělali od startu šampionátu zpožděného kvůli pandemii koronaviru všechna možná preventivní opatření a drželi se veškerých regulí. "Dávejte proto, prosím, tam venku na sebe pozor. Opatrnosti není nikdy dost," vzkázal Hamilton.

V izolaci stráví deset dní a vyjádřil hlubokou lítost, že nebude moci závodit. "Jsem naprosto zdrcený z toho, že o víkendu nemůžu jet," konstatoval. "Štve mě to. Priorita ale teď je následovat pravidla a doporučení, abych ochránil ostatní," dodal.

Témata: Lewis Hamilton Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)