Ve Španělsku zemřela členka královské rodiny, šestaosmdesátiletá princezna Maria Teresa. Příčinou smrti byla nemoc COVID-19.

Princezna Maria Teresa se narodila v roce 1933 v Paříži. Mužští členové jejího rodu jsou na seznamu možných nástupců na španělský trůn. Maria Teresa není jediným šlechticem, který onemocněl koronavirem. Nákazu přiznali například monacký kníže Albert nebo princ Charles. Maria ale svůj boj s nemocí nezvládla.

Počet nakažených koronavirem ve Španělsku překonal 72.000, za posledních 24 hodin se nákaza potvrdila u 8189 dalších lidí. Informoval o tom dnes deník El País. Nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, podlehlo dalších 832 pacientů, což je největší přírůstek za 24 hodin od počátku epidemie v zemi. Celkem ve Španělsku zemřelo 5690 lidí.

Virus nejhůře zasáhl hlavní město Madrid, kde je 21.520 potvrzených případů nákazy. V metropoli dosud kvůli onemocnění COVID-19 zemřelo 2757 lidí, což je bezmála polovina všech obětí v zemi. S nemocí se potýká také severozápadní region Katalánsko, kde je 14.263 nakažených.

Nákaza koronavirem se ve Španělsku poprvé potvrdila na konci ledna u německého turisty, který pobýval na Kanárských ostrovech. V současnosti je Španělsko čtvrtou nejvíce zasaženou zemí po Spojených státech, Itálii a Číně.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | Španělsko | stars24.cz

Vstoupit do diskuse