Svatá Jiřina Bohdalová: Tři roky čekání se blíží ke konci!

Jiřina Bohdalová 3

Autor: Pavel Krejčí

26. dubna 2024 9:27

Jiřina Bohdalová oslaví na den přesně za týden 93. narozeniny. Už k jejím devadesátinám měl přitom vzniknout film, který se až nyní chystá do vysílání. Jde o drama Svatá, v němž má hlavní roli. 

Česká televize už v letošním roce nasadila řadu novinek, například seriály Smysl pro tumor, Stíny v mlze či To se vysvětlí, soudruzi. Dříve přitom naznačila, že na jaře půjde do vysílání i drama Svatá, které s Bohdalovou natočil úspěšný režisér Jiří Strach podle scénáře Marka Epsteina. Datum nasazení do programu však zatím diváci neznají.

Legendární herečka si v dramatu zahraje svou vrstevnici, devadesátiletou vitální důchodkyni Olgu. Ta žije v postarším domku společně se svojí dcerou, učitelkou Hanou (Lenka Vlasáková). Jejich vzájemný vztah je poněkud napjatý a nejspíš poznamenaný nejedním šrámem z minulosti.

Čtěte také

"Olga přežila hrůzy gulagu a dnes o tom píše knížky a vypráví na besedách. Své posluchače dokáže přesvědčit i zaujmout, díky čemuž se o ni začínají zajímat taky novináři. Mezi nimi je i reportérka Dastychová (Pavla Beretová), která, zdá se, ví o Olze v danou chvílí víc než kdokoliv jiný v této zemi. A chystá se s tím jít ven," píše se v anotaci na iVysílání.

Bohdalová oslaví 93. narozeniny v pátek 3. května. Pravdou je, že film Svatá měl pro ni být dárkem ke kulatým devadesátinám. Legenda české kinematografie si musela počkat.

Témata: Jiřina Bohdalová Česká televize