StarDance bez Chlopčíka? S ředitelem ČT to nikdo nekonzultoval!

Porotci StarDance Zdeněk Chlopčík, Jan Tománek a Richard Genzer

Autor: Pavel Krejčí

2. června 2024 8:33

Letošní StarDance, která se na obrazovkách objeví na podzim, dostala v květnu už poměrně jasnou podobu. Česká televize totiž představila složení tanečních párů. Jedna personálie nicméně zvedla diváky ze židlí už před delším časem. Na názoru produkce to ale nic nezměnilo. 

Řeč je pochopitelně o obsazení poroty, do které se vrací Jan Tománek, který v loňské řadě tančil s herečkou Ivanou Chýlkovou. To by samo o sobě divákům nevadilo, kdyby nezaujal místo Zdeňka Chlopčíka, který bude ve StarDance chybět vůbec poprvé. 

Generální ředitel televize Jan Souček přesto věří, že jeho podřízení vědí, co dělají. "Změna je život. Dramaturgové a producenti StarDance se mnou tyhle dílčí změny nekonzultují. Jsou zvyklí nést zodpovědnost za výsledky, které pořad přináší. Takže já jsem naprosto přesvědčený, že dobře vědí, co dělají," řekl podle deníku Aha!.

Čtěte také

Nejde přitom o jedinou změnu v personálním zajištění soutěže. Potvrzený je také konec hlavního choreografa Marka Zelinky, který se rozhodl v projektu nepokračovat.

První přímý přenos třináctého ročníku StarDance odvysílá ČT1 v sobotu 12. října ve 20:10. Herec Filip Blažek vyzve k tanci Adrianu Maškovou, herečka Marta Dancingerová pak Martina Prágra. Spisovatel Patrik Hartl vytvoří taneční dvojici s Terezou Pruckovou, herec Oskar Hes s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou, paralympionik Jiří Ježek s Lenkou Norou Návorkovou. Herečka Jana Paulová bude tančit v páru s Robinem Ondráčkem, mistryně světa v bojových sportech Martina Ptáčková s Dominikem Vodičkou, hudebník Ondřej Ruml s Andreou Třeštikovou, kuchařka Chili Ta s Jakubem Mazůchem a herečka Lucie Vondráčková s Lukášem Bartuňkem.

Témata: StarDance Zdeněk (tanečník) Chlopčík Jan Souček Česká televize