StarDance 2023 začíná: Kdo je největší favorit na vítězství?

Richard Krajčo

Autor: Pavel Krejčí

14. října 2023 20:02

Česká televize už za pár minut odstartuje boj o krále a královnu tanečního parketu. Máte už svého favorita? Pokud ne, můžete se na následujících řádcích podívat na to, jak to vidí odborníci. 

Dnes začíná StarDance, na kterou netrpělivě čekají diváci, ale také sázkaři. Kromě sportovních zápasů nebo e-sportu jsou totiž společenské sázky v Česku stále oblíbenější. V roce 2021 tipéři i sázkoví experti Chance správně určili jako vítěze herce Jana Cinu, ale nemýlili se ani v případě dalších semifinalistů, krasobruslaře Tomáše Vernera a farářky Viktorie Kopecké. Budou mít tak dobrý odhad i letos?

Čtěte také

Pokud ano, zvítězí Richard Krajčo, jehož kurz ale za poslední měsíc vzrostl z počáteční hodnoty 3,5:1 na 4,5:1 a blíží se tak k Evě Adamczykové s kurzem 5:1. Podle bookmakerů se dá očekávat na parketu i napínavý „manželský souboj“. Na Marka Adamczyka s lákavým kurzem 7:1 zatím přijala Chance ještě o něco více náběrů než na kurzového favorita Richarda Krajča. „Do top 5 zatím patří také Ivana Chýlková a Iva Kubelková, na které si lze vsadit v kurzu 7:1. Ostatní soutěžící už jsou na dvouciferných číslech. Největším překvapením by bylo vítězství Josefa Maršálka nebo Davida Prachaře, čemuž také odpovídají jejich vysoké kurzy 20:1,“ říká mluvčí Chance, Markéta Světlíková.

Vše je ale teprve na začátku a důležité bývají i sympatie diváků, které si soutěžící v průběhu jednotlivých kol získají. „Důkazem byl předloňský ročník soutěže, ve kterém zpočátku patřila mezi outsidery společně se Zdeňkem Godlou a Pavlem Trávníčkem také Tereza Černochová. Začínala na kurzu 13:1. Ten ale v průběhu soutěže rapidně klesal, až se nakonec zpěvačka zařadila i mezi top 3 hlavní adepty na vítěze,“ připomněla Markéta Světlíková.

Témata: StarDance Richard Krajčo