StarDance 2023: Jsou Eva Adamczyková a Vavřinec Hradilek zklamaní z prohry?

Eva Adamczyková

Autor: Libor Frýdl

17. prosince 2023 10:59

Eva Adamczyková patřila mezi jasné favority soutěže a očekávalo se, že ji vyhraje. Oproti tomu byl Vavřinec Hradilek překvapením, které na finále málokdo tipoval. Jak se vyrovnávají s druhým a třetím místem?

Ani jeden ze sportovců si po finále nepřipadá zklamaný. "Já už jsem v životě vyhrála tolik věcí... Dominik s Darijou ušli opravdu krásnou cestu, jsou to takoví bobíci a krásný lidi. Myslím, že si to zaslouží. Dneska to pro mě bylo o tom, si to užít a abych si to co nejvíce zafixovala, jaké to tady je a zapamatovala si to. A to si myslím, že se jim povedlo, takže jsem za to moc ráda," řekla Adamczyková pro idnes.cz.

Podobně to vidí i zástupce páru, který skončil na třetím místě. "Já zklamaný vůbec nejsem. Já jsem si jenom potvrdil, že dvojka je moje životní číslo, to se fakt se mnou nese. Jsem úplně šťastný za to, co jsme zažili. Smutek necítím vůbec, je to super projekt, prostě bomba," doplnil Hradilek.

Ačkoliv šlo o soutěž, paralelu mezi ní a sportem Adamczyková nevidí. "Asi ne, a ve snowboardu je to trošku jiný. My se na svahu spolu normálně bavíme a podporujeme se, protože jak je to nebezpečný sport, tak je člověk vždycky rád, když všechny ty holky i jezdci dojedou do cíle zdraví. A pak na kopci? Vy chcete být samozřejmě v té dráze první dole, ale neznamená to, že máte něco proti těm ostatním lidem," uvedla.

Čtěte také

"Takže když nepostoupíte, nebo nedojedete první, pogratulujete tomu druhému člověku, protože víte, že třeba chyba je na vaší straně, proto jste zkrátka nebyli rychlejší. Obecně snowboard u nás je vnímaný tak, že rivalita tam vlastně není. Nebo je taková zdravá. Občas i říkáme, co tam technicky děláme, nebo se ptáme navzájem," podotkla sportovkyně.

Hradilek pro změnu prozradil, jak snáší vyčerpání. "Tělo je celkem v pohodě. Myslím, že hlava je možná trošku víc zaměstnaná tolika dojmy a prožitky, o kterých nestíhám vůbec přemýšlet, protože vždycky jsme šli hned do dalších tréninků. Teď to budu zpracovávat a věřím, že tělo se samozřejmě s pozitivními zážitky zregeneruje výrazně rychleji," vysvětlil známý kajakář.

Témata: StarDance Vavřinec Hradilek (kajakář) Eva Adamczyková (dříve Samková)