Dvanáctá řada StarDance skončila! Vyhrála Darija Pavlovičová a Dominik Vodička

StarDance

Autor: Markéta Dosedělová

16. prosince 2023 20:10 | Aktualizováno: 16. prosince 2023 22:44

Dvanáctá řada StarDance je u konce. Dnes večer se rozhodlo o tom, který taneční pár se stane tím vítězným. O přízeň diváků i hodnocení poroty bojovali Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek. Vítězství si nakonec odnáší Darija Pavlovičová a Dominik Vodička.

Dvanáctou řadu StarDance postupně opustili herec David Prachař a Zuzana Dvořáková Šťastná, jeho kolegyně Ivana Chýlková a dřívější porotce Jan Tománek, zpěvák a muzikant Richard Krajčo a jeho slovenská taneční partnerka Dominika Rošková, zpěvačka Tereza Mašková a tanečník Daniel Kecskeméti, herec Marek Adamczyk s Lenkou Norou Návorkovou, cukrář Josef Maršálek a Adriana Mašková a naposledy Iva Kubelková a Martin Prágr.

Do finále se nakonec probojovali Eva Adamczyková s Jakubem Mazúchem, Darija Pavlovičová a Dominik Vodička a Vavřinec Hradilek s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou. Taneční páry dnes nejprve zatančily latinu, standard a freestyle. Ve druhé části pak tanec, který považují za svůj nejpovedenější. Na parketu se také objevily ostatní vypadnuvší páry. 

Darija Pavlovičová a Dominik Vodička tančili jako první a zopakovali svou sambu. Ačkoliv ji porota pochválila, na plný počet nedosáhli a odnesli si 29 bodů. Na 30 bodů ale dosáhla Eva Adamczyková s Jakubem Mazúchem, jejichž rumba porotce uchvátila. Vavřinec Hradilek s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou si pak svým paso doble vytančili 27 bodů.

Druhý tanec Dariji Pavlovičové a Dominika Vodičky, waltz, porota ocenila zejména s ohledem na to, jak výrazně se tanečníci zlepšili. I za to si od poroty odnesli plný počet 30 bodů. Valčík, který předvedli Eva Adamczyková a Jakub Mazúch, porotě vyrazil dech, a 30 bodů za něj bylo prakticky jistých. Vavřinec Hradilek s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou vystřihli fascinující tango, na plný počet to ale stále nestačilo a odnesli si za něj 29 bodů. 

Ve freestylu si Darija Pavlovičová a Dominik Vodička odnesli sice opět kladné ohlasy od poroty, na plný počet to ale znovu nestačilo. V posledním hodnocení tak získali 29 bodů. Eva Adamczyková a Jakub Mazúch si podle některých porotců freestyle příliš neužili, a proto za něj získali 29 bodů. Naopak Vavřinec Hradilek s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou se konečně dočkali a ve finále si odnesli za freestyle prvních 30 bodů. Tance ve druhé části večera už porota nehodnotila.

Vítězství ve dvanácté řadě StarDance si nakonec odnáší Darija Pavlovičová a Dominik Vodička. Na druhém místě skončila Eva Adamczyková a Jakub Mazúch. Třetí místo si odnáší Vavřinec Hradilek a Kateřina Bartuněk Hrstková.

Letošní ročník soutěže stejně jako v minulosti moderovali Marek Eben a Tereza Kostková, výkony celebrit a jejich tanečních partnerů ale letos hodnotili pouze tři porotci, a sice Zdeněk Chlopčík, Richard Genzer a Tatiana Drexler.

V porotě se letos neobjevil Jan Tománek, který naopak tančil, a to s herečkou Ivanou Chýlkovou. Pekař Josef Maršálek utvořil pár s Adrianou Maškovou. Herci a zpěvákovi Richardu Krajčovi byla přidělena Dominika Rošková, olympijský medailista ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek se pokusí rozšířit svou sbírku vavřínů s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou. David Prachař se na parketu objevil se Zuzanou Dvořákovou Šťastnou.

V sestavě dvanácté řady je i jeden manželský pár, televize jej samozřejmě rozdělila. Olympijská vítězka na snowboardu Eva Adamczyková (za svobodna Samková) tančí s Jakubem Mazúchem, její manžel Marek Adamczyk tančil s Lenkou Norou Návorkovou. Moderátorce a modelce Ivě Kubelkové přihrál osud Martina Prágra. Herečku Dariju Pavlovičovou provedl televizním parketem Dominik Vodička. Zpěvačka Tereza Mašková spojila síly s Danielem Kecskemétim.

Témata: StarDance