Soukup už nemá osud TV Barrandov jen ve svých rukou! Čím překvapil?

Jaromír Soukup (podnikatel, moderátor)

Autor: Pavel Krejčí

25. února 2024 15:17

Podnikání Jaromíra Soukupa se v poslední době hodně řeší, jeho televize Barrandov navzdory některým problémům stále běží. Čeká ji jiná budoucnost s novým majitelem? Překvapivě to není úplně vyloučené! 

Česká veřejnost tak nějak vnímá TV Barrandov jako další Soukupovo dítě, protože je díky ní na obrazovce prakticky neustále. Diváci si ji bez něj zkrátka neumí představit. Mediální magnát ale má někde v hlavě i prodej stanice.

"Zatím se to vyplatí a něco to nese, ale že bych byl tak zamilovanej do Barrandova, že bych ho nikdy neprodal? To ne!" řekl miliardář v podcastu Hype-Cast. Nejvíce překvapil až odpovědí na přímý dotaz, zda by při dobré nabídce televizi prodal. "Na férovku říkám, že jo," dodal. 

Čtěte také

Však také není žádným tajemstvím, že TV Barrandov v posledních týdnech a měsících provázejí provozní a jiné potíže. Soukup se ostatně už v minulém roce částečného podílu ve svých společnostech zbavil. 

Po polovičním podílu ve firmě Empresa Media, která zastřešuje časopisy Týden a Instinkt či Barrandov Televizní Studio, prodal loni i polovinu mediální agentury Médea. Kupec je v obou případech stejný, jde o investora Jana Čermáka. 

Témata: Jaromír Soukup (podnikatel moderátor) TV Barrandov