Schwarzenegger nakonec "propašoval" hodinky na aukci! Kolik šťastlivce stály?

Arnold Schwarzenegger 2

Autor: Pavel Krejčí

21. ledna 2024 10:38

Pašerák Arnold Schwarzenegger? Legendárního akčního herce zastavili po cestě do Rakouska němečtí celníci, jimž se nelíbilo, že nepřiznal luxusní hodinky. Přesto je nakonec ve čtvrtek vydražil. Kolik peněz se mu podařilo získat? 

Na zakázku vyrobené hodiny od švýcarské firmy Audemars Piguet se dostaly v aukci na řadu jako čtrnáctá položka v pořadí. Za 270 tisíc eur (zhruba 6,5 milionu Kč) je vydražil multimilionář Ösi Klemens Hallmann, podnikatel a manžel modelky Barbary Meierové.

Schwarzenegger se mezi hosty aukce v rakouském Kitzbühelu objevil po 19. hodině. Novináře jen pozdravil, rozhovory neposkytoval, uvedl německý deník Bild. Dražby se zúčastnilo 160 lidí, za účast se platilo od 3 tisíc eur. 

Čtěte také

Legendárního akčního herce ve středu na tři hodiny zadrželi němečtí celníci na mnichovském letišti, protože na cestě do Rakouska nepřiznal, že má u sebe luxusní hodinky. 

Podle zdroje CBS se Schwarzenegger snažil clo zaplatit na místě, ale čtečka platebních karet nefungovala. Peníze se následně nepodařilo vybrat ani z bankomatu. Podle mluvčího celníků pokračuje vyšetřování pro podezření z daňových úniků.

Částka získaná v dražbě má jít na The Schwarzenegger Climate Initiative, která podporuje projekty na ochranu klimatu po celém světě. 

Témata: Arnold Schwarzenegger