Queen vědí, jakou cenu mají Mercuryho hity! Tohle jim nabízí za práva

skupina Queen 2

Autor: Pavel Krejčí

2. června 2024 10:05

We Will Rock You, Bohemian Rhapsody či We Are The Champions. Takové hity patří do hudebního katalogu legendární rockové kapely Queen, ve které zpíval nezaměnitelný zpěvák Freddie Mercury. O odkoupení práv na písně jedná společnost Sony Music, podle BBC a Sky News nabízí miliardu dolarů. 

Podle agentury Bloomberg spolupracuje společnost na transakci s dalším investorem. Pokud k dohodě dojde, bude se týkat nejen písní, ale i všeho souvisejícího duševního vlastnictví, včetně práv na loga, videoklipy, vydavatelskou činnost a další obchodní příležitosti. 

Jednání má probíhat už od loňského roku a nemusí vést k dohodě, uvedla média. Pokud by k ní však došlo, jednalo by se o největší obchod svého druhu. Sony Music před třemi lety zaplatila za katalog amerického rockera Bruce Springsteena půl miliardy dolarů. 

Čtěte také

Dohodu komplikuje fakt, že práva na hudební katalog Queen pro Severní Ameriku již vlastní společnost Disney Music Group. Kapela vlastní práva pro zbytek světa a ponechává si celosvětová vydavatelská práva, tedy copyright na hudbu a texty. 

Prodej hudebních práv se v poslední době stal velkým byznysem. Investoři jsou za nestárnoucí hity ochotni nabídnout vysoké částky, přičemž lákají autory na velkou jednorázovou výplatu. 

Témata: skupina Queen