PRVNÍ SLOVA Přátel ke smrti Perryho (†54): Byli jsme víc než kolegové, byli jsme RODINA!

Přátelé

Autor: Jan Hrabě

31. října 2023 10:44

Hvězdy kultovního seriálu Přátelé se poprvé vyjádřily k náhlému víkendovému úmrtí kolegy Matthewa Perryho, který v sobotu zemřel ve věku 54 let. Losangeleská policie událost vyšetřuje, populární herec se podle dostupných informací utopil. 

Perryho kolegové, tedy Jennifer Anistonová, Courteney Coxová, Lisa Kudrowová, Matt LeBlanc a David Schwimmer, poskytli prohlášení magazínu People

"Jsme naprosto zničení ztrátou Matthewa. Byli jsme více než jen kolegové. Byli jsme rodina. Je toho tolik co říct, ale právě teď potřebujeme chvíli truchlit a zpracovat tuto nedozírnou ztrátu. Časem řekneme víc, jakmile toho budeme schopni. V myšlenkách jsme s Mattyho rodinou, jeho přáteli a s každým, kdo ho měl rád," napsala pětice herců. 

Perry se měl utopit ve své rezidenci v kalifornském Los Angeles, uvedly Los Angeles Times s odkazem na zdroje z bezpečnostních složek. 

Mluvčí losangeleských hasičů Brian Humphrey řekl CNN, že sedm minut po 16. hodině došlo k tísňovému volání ohledně záchrany z vody. Policie aktuálně vyšetřuje smrt populárního herce, cizí zavinění zatím vylučuje.

Perryho velká herecká kariéra začala v druhé půlce 80. let. Průlom nastal s kultovním seriálem Přátelé, který se vysílal mezi lety 1994 až 2004. Konkrétně ztvárnil Chandlera Binga, který proslul především svými sarkastickými poznámkami. Některé hlášky tak zlidověly. K dalším úspěšným počinům patří například film Můj soused zabiják, ve kterém si zahrál s legendárním akčním hercem Brucem Willisem.

Loni vyšly memoáry, v nichž Perry popsal svůj opakující se boj se závislostmi. V ohrožení života se kvůli nim ocitl již v 49 letech, kdy mu prasklo tlusté střevo. Herec byl dva týdny v kómatu a lékaři mu dávali jen dvouprocentní šanci na přežití.

Témata: Matthew Perry Přátelé Jennifer Aniston Lisa Kudrow Courteney Cox Matt LeBlanc David Schwimmer