První reakce na náhlou smrt Patejdla (†68): Napsal Petr Janda či Honza Musil! Ozval se i Babiš

Petr Janda na pohřbu Mekyho Žbirky. 4

Autor: Pavel Krejčí

19. srpna 2023 13:43

Hudební branže zpracovává v posledních desítkách hodin jednu smutnou zprávou za druhou. Dnes všechny zdrtila informace o náhlém úmrtí Vaša Patejdla z legendární slovenské skupiny Elán. Klávesový hráč podlehl krátké a těžké nemoci. Kdo už stihl reagovat? 

Například Petr Janda z konkurenční skupiny Olympic, která s Elánem sváděla souboje v anketě popularity Zlatý slavík. "Zemřel Vašo Patejdl, skvělej muzikant a hodnej kluk. Čest jeho památce," napsal zpěvák a kytarista na facebooku.

Na stejné sociální síti sdílel své pocity moderátor Honza Musil. "Ať je píseň na cestu do nebe Vašo krátká a klidná. Naopak si ale přeji, ať je tvá hudba pro nás na zemi trvalá a pro mnoho mladých muzikantů a hudebníků inspirující," podotkl

Čtěte také

Houslista Pavel Šporcl prozradil, že se znal se zesnulým hudebníkem díky tenisu. "Hráli jsme, popíjeli a bavili se o hudbě. Byl to skvělý člověk a muzikant. Bude mi chybět jeho moudrost i klid," konstatoval.

"S hlubokým smutkem sdílím ztrátu mého oblíbeného zpěváka, Vaša Patejdla. Jeho hudba zanechává nejen významnou stopu v našich srdcích, ale i ve světě hudby. Upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým. Je mi to moc líto," uvedl expremiér Andrej Babiš na síti X. 

Témata: Vašo Patejdl Petr Janda Pavel Šporcl Jan Musil Andrej Babiš