Princeznu Kate definitivně vyškrtli?! Omyl napravili během několika hodin

Princezna Kate v březnu oznámila, že má rakovinu.

Autor: Pavel Krejčí

31. května 2024 8:38

Každým dnem se blíží významná akce britské královské rodiny nazvaná Trooping the Colour. Jde o vojenskou přehlídku u příležitosti narozenin panovníka. Přípravy na ni už letos jednou vzbudily naději, že by se akce mohla zúčastnit nemocná princezna Kate. Nyní vyšly najevo další informace ohledně její možné účasti. 

Účast princezny se nezdá být úplně pravděpodobná. Kate se totiž během druhého červnového víkendu nezúčastní nácviku Trooping the Colour, jemuž se v Británii říká Colonel's Review. Informoval o tom deník Mirror, podle kterého Buckinghamský palác sdělil, že manželka následníka trůnu se musí soustředit na léčbu rakoviny. 

Nedorozumění ohledně účasti Kate na přehlídce vzniklo už v březnu, kdy se její jméno na pár hodin objevilo na seznamu účastníků. Britská armáda musela rychle sjednat nápravu. 

Nejasnosti tehdy vyvstaly poté, co Kensingtonský palác nepotvrdil účast princezny z Walesu. Chyba zřejmě nastala na straně armády, která se před publikováním informace neinformovala u královské rodiny. Vojáci nejspíš deklarovali účast z toho důvodu, že Kate má formální záštitu nad jedním z regimentů. 

Čtěte také

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. Lidé se však zajímají o její zdravotní stav. "Daří se jí dobře," prozradil princ z Walesu při nedávné návštěvě nemocnice na souostroví Scilly u pobřeží Anglie.

Témata: Kate Middleton královská rodina (gbr) Velká Británie