V Show Jana Krause byli mistři světa: Prožijte vítězný gól jejich očima!

Mistři světa slavili s fanoušky na Staroměstském náměstí. (27.5.2024) 4

Autor: Pavel Krejčí

30. května 2024 16:28

Čerství hokejoví mistři světa chodí po triumfu na domácím šampionátu nejen za politiky. Trojice reprezentantů dorazila také za moderátorem Janem Krausem do jeho talk show. A řeč přišla i na vítězný gól hvězdného Davida Pastrňáka.

Na červenou pohovku v Show Jana Krause usedli obránci Tomáš Kundrátek a Jan Ščotka a útočník David Tomášek. S druhým jmenovaným se řešila zajímavost, že během celého turnaje nastoupil pouze do finálového utkání. Kundrátek, který byl na ledě u rozhodujícího gólu, pak popsal Pastrňákovu trefu.

Třinecký obránce tvrdil, že šlo o sehranou situaci. "Liborovi Hájkovi jsem říkal: Dej mi to, dám to Pastovi, půjdem slavit. Klasika," uvedl. "Pasta přijel a hned první den řekl: Hoši, tady to mám rád, to je moje místo, nahrajte mi to tam a běžte se radovat," dodal.

Česká reprezentace zvítězila v nedělním finále domácího šampionátu nad Švýcarskem 2:0. Obě branky padly až ve třetí třetině zápasu. Rozdílový gól vstřelil bostonský útočník David Pastrňák, šlo o jeho první zásah na turnaji. Výhru pak v poslední minutě pečetil do prázdné branky David Kämpf.

Témata: Jan Kraus Hokej MS Mistrovství světa v ledním hokeji 2024