Princezna Kate stále nikde! Spustila už monarchie záložní plán?

Princ William a vévodkyně Kate

Autor: Pavel Krejčí

11. července 2024 16:55

Na Wimbledonu pravidelně reprezentovala britskou královskou rodinu princezna Kate, která se ale letos potýká s rakovinou. Proto má existovat záložní plán pro případ její absence. Mezitím se na tenisovém turnaji objevili další zástupci monarchie či jejich příbuzní. 

Kate na Wimbledonu většinou rozdávala trofeje vítězům jako patronka hostitelského All England Clubu. Podle magazínu Harper's Bazaar však letos nebude o její účasti z dobře známých důvodů jasno do poslední chvíle. 

"Věříme, že princezna z Walesu bude schopná předat trofeje jako patronka klubu, ale její zdraví a zotavování je prioritou," uvedla šéfka All England Clubu Debbie Jevansová v uplynulých dnech pro Daily Telegraph. Klub je podle ní s budoucí královnou v kontaktu a poskytuje jí co možná největší flexibilitu. 

Čtěte také

Podle posledních informací už ale pořadatelé znají záložní plán. Místo princezny Kate by měla trofeje případně předat vévodkyně z Gloucesteru Birgitte, která je sama velkou tenisovou fanynkou a také čestnou prezidentkou britského tenisového svazu. Informoval o tom deník Telegraph.

Mezitím se na Wimbledonu ukázala skoro nejvýše postavená osoba královské rodiny. Jak uvedla stanice ABC News, královna Camilla navštívila čtvrtfinálový zápas ženského pavouka mezi Jelena Rybakinovou a Elinou Svitolinovou. Turnaj si nenechali ujít ani rodiče nemocné princezny Kate, tedy Carole a Michael Middletonovi. 

Témata: Kate Middleton Camilla Parker-Bowles královská rodina (gbr) Velká Británie