Princ William veterána neodmítl! Svět tak zjistil, jak je na tom princezna Kate

Vévodkyně Kate a princ William

Autor: Pavel Krejčí

7. června 2024 11:19

Jsou lidé, kterých si vážíme natolik, že jim odpovíme prakticky na jakoukoliv otázku. I když šlo v případě prince Williama o citlivou věc, když byl dotázán na aktuální zdravotní stav princezny Kate, které byla letos diagnostikována rakovina. Budoucí král se rozhodl říct pravdu.

I členové britské královské rodiny si v těchto dnech připomněli výročí vylodění spojeneckých vojsk v Normandii během druhé světové války. Zatímco král Karel III. vyrazil přímo do Francie, následník trůnu zůstal doma na Ostrovech. Možná i kvůli tomu, že jeho žena už několik měsíců bojuje s vážnou onkologickou diagnózou.

William se v Portsmouthu, přístavním městě na jihu Anglie, setkal s válečnými veterány, přičemž jeden z nich se ho zeptal, zdali už se Kate daří lépe. "Ano," odpověděl mu princ z Walesu podle stanice ABC. "Moc ráda by tady byla," dodal. 

Čtěte také

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí.

Témata: Princ William Kate Middleton královská rodina (gbr)