Pohřeb Patricie Janečkové (†25): Krásný vzkaz lidem, kteří se podíleli na rozloučení!

Patricia Janečková 2

Autor: Pavel Krejčí

9. října 2023 8:10

Pozůstalí i obyčejní lidé se o uplynulém víkendu rozloučili s Patricií Janečkovou, která po statečném boji podlehla rakovině prsu. Zemřela ve věku pouhých 25 let a jen pár měsíců po svatbě, která jasně demonstrovala její vůli žít dál. 

Na facebookovém profilu Janečkové se v neděli večer objevilo poděkování všem smutečním hostům, faráři, ministrantům a dalším lidem, kteří se podíleli na průběhu sobotního posledního rozloučení. 

Obřad proběhl v kostele svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu ve dvou fázích. Nejprve se mezi 11. a 13. hodinou loučila veřejnost. Jak jsme informovali, dorazily zástupy lidí. Rozloučení bylo možné sledovat také na obrazovce před vstupem. Ve 14 hodin začala uzavřená část obřadu pro pozůstalé a smuteční hosty.

Čtěte také

Janečková měla slovenské rodiče, ale narodila se v Německu a vyrůstala v Česku. Žila v Ostravě, kde studovala operní zpěv na Janáčkově konzervatoři. Před třinácti lety zvítězila jako nezletilá v televizní soutěži Talentmania. 

Úspěchy sbírala také v zahraničí. V roce 2014 uspěla na světové pěvecké soutěži v Římě, čímž si vysloužila stipendium na letní pěvecké kurzy v Itálii. O dva roky později byla trojnásobně oceněna na mezinárodní soutěži v Karlových Varech. 

Janečkovou mohli lidé slyšet na českých i zahraničních festivalech, přičemž vystupovala s českými či slovenskými symfonickými a komorními orchestry jako sólistka. Rovněž působila v Národním divadle Moravskoslezském.

Témata: Patricia Janečková