Po Soukupovi potopa? Nová éra Barrandova začíná u soudu!

Jaromír Soukup (podnikatel, moderátor)

Autor: Pavel Krejčí

19. června 2024 14:23

V TV Barrandov začíná éra po Jaromíru Soukupovi, jelikož se v uplynulých dnech a týdnech definitivně potvrdilo, že podnikatel v ní ztratil prakticky jakýkoliv vliv. Nová etapa ale nezačíná úplně příjemně. Televizi totiž čeká boj o přežití. 

Jak informoval například Forbes, pražský městský soud zahájil insolvenční řízení s firmou Barrandov Televizní Studio, provozovatelem TV Barrandov. Společnost má závazky za téměř miliardu, konkrétně za 996 milionů korun, a ty nezvládá splácet. U soudu ovšem leží i návrh na schválení reorganizace. 

Provozovatel televize v něm uvádí, že dluží více než 90 věřitelům, přičemž závazky po lhůtě splatnosti delší než tři měsíce jsou ve výši 700 milionů korun. Zodpovědnou osobou je nyní podnikatel Jan Čermák, který získal 99 procent akcií. 

Čtěte také

U soudu se v posledních dnech řešila i jiná kauza spjatá s TV Barrandov, která dostala peněžitý trest kvůli pochybení Soukupa při moderování jednoho z mnoha pořadu. 

Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu ve výši 75 tisíc korun pro firmu Barrandov Televizní Studio kvůli tomu, že Soukup ve vysílání jako moderátor propagoval svůj e-shop, ačkoliv zákon něco takového nedovoluje. K provinění došlo už před třemi lety. 

Témata: Jaromír Soukup (podnikatel moderátor) TV Barrandov