Nikol Leitgeb prozradila, co udělá s medailí od Senátu! Fanoušci se mohou těšit

Nikol Štíbrová 4

Autor: Pavel Krejčí

30. září 2023 14:04

Nikol Leitgeb (dříve Štíbrová) prožívá jeden z nejlepších týdnů ve svém životě. Známá influencerka totiž pomohla dobré věci, což dělá opakovaně, takže není divu, že její iniciativa neunikla ani českým zákonodárcům. 

Konkrétně senátoři se rozhodli ji ocenit u příležitosti čtvrtečního Dne české státnosti. "Dostali jsme od Senátu jeden velkej lajk," komentovala to Leitgeb na instagramovém profilu.

"Chvíli si medaili nechám v kredenci já, a pak si ji asi dáme kolovat. Páč je nás všech, co se tady každou chvíli snažíme pomoct těm, kteří mají od života naloženo víc než ostatní. Děkuju, že to takhle krásně a dlouho táhnem spolu," dodala. 

Čtěte také

Téměř 150 milionů se v uplynulých dnech vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

Podle údajů z platformy Donio bylo vybráno 149 361 931 Kč, do sbírky se zapojilo přes 303 tisíc dárců. Trvala sice celkem 35 dnů, na obrátkách ale nabrala až v těch posledních, kdy se známí Češi na své sledující obrátili s výzvou k příspěvku na dobrou věc. Potřebný impuls dodala právě Leitgeb, která na celou věc poprvé upozornila, když bylo na kontě 9 milionů.

Témata: Nikol Štíbrová