Návrat Harryho a Meghan do Británie? Má to svá úskalí, musí to vědět i oni!

Princ Harry a Meghan Markle 3

Autor: Pavel Krejčí

2. října 2023 15:56

Britská monarchie bez prince Harryho a jeho ženy Meghan? Už přes dva roky je to reality a dokonce i exaktní průzkumy mezi občany na Ostrovech ukazují, že dvojice v královské rodině nikomu nechybí. 

Harry a Meghan opustili institut britské královské rodiny předloni, konkrétně v únoru 2021. Zároveň se rodiče syna Archieho a dcery Lilibet Diany odstěhovali z Velké Británie do Spojených států amerických, kde žijí v bohaté komunitě na západním pobřeží. A není snad nic, co by je mělo vábit k návratu. 

Patří totiž mezi současné či bývalé reprezentanty monarchie, kteří mají méně příznivců než odpůrců. Kontroverzního prince Andrewa vnímá dobře jen šest procent spoluobčanů. O něco lepší dojem budí princ Harry a jeho žena Meghan. Obliba vévody ze Sussexu dosáhla 31 procent, což je o sedm procent více než u bývalé herečky. 

Čtěte také

V nedávném průzkumu pro deník Daily Mail pak vyjádřily tři čtvrtiny Britů názor, že by dvojice neměla z britské státní kasy dostávat ani libru. Jen 15 procent respondentů by s tím naopak nemělo problém. 

Britská královská rodina se ostatně v této dekádě musela vypořádat s mnohem tragičtějšími ztrátami. Především po desetiletích na trůnu zemřela královna Alžběta II., která loni následovala svého muže. Princ Philip zemřel o rok dříve. 

Témata: Princ Harry Meghan Markle Velká Británie královská rodina (gbr)