Michala Davida nešetřili: Kvůli Ukrajině ho označili za zabedněnce!

Michal David 3

Autor: Pavel Krejčí

9. července 2024 21:53

Mohl čekat, že to přijde. Michal David čelí ostré kritice poté, co nabídl svůj pohled na válku na Ukrajině, u kterého bylo od začátku jasné, že s ním spousta lidí nebude souhlasit. Někteří si to nechávají pro sebe, jiní se rozhodli ozvat. 

David se konkrétně nechal slyšet, že každá válka je špatná, zmínil i jiný aktuální konflikt mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy. "Vlastně se divím, že v téhle době války vůbec vznikají, když už všichni víme, že to nemá žádný smysl a stojí to strašně peníze. My na jednu stranu máme pocit, že pomáháme, pak zjistíme, že ty peníze utekly jinam," uvedl v pořadu Hráči deníku Blesk.

Známý hitmaker podotkl, že by pomáhal, ale jiným způsobem, než to dělá současná vláda. "Já si nemyslím, že je dobré posílat peníze na zbraně," přiznal otevřeně. "Já bych pomáhal humanitárně, posílal léky, anebo lidsky. U nás jedna paní z Ukrajiny uklízí 30 let a taky jsme jí teď s něčím pomohli. Ale posílat zbraně a pomáhat, aby se zabíjeli další lidé, s tím já nesouhlasím," dodal.

Čtěte také

I na Slovensku si všimli - například server topky.sk, že Davida zkritizovala například iniciativa Dárek pro Putina. "Do galerie zabedněných, kteří by brutálně napadené a branící se Ukrajině neposílali zbraně (protože zabíjejí lidi), vstupuje nepřekvapivě Michal David. Pomáhal by prý humanitárně. Posílal by kytky na hrob všem těm civilistům, které každý den zabíjejí russácké rakety?" napsali její zástupci na síti X.

S podobnými názory se připojili i další lidé. "Mě to od něho nepřekvapuje vůbec, ani trochu... Přesto tohle je přece on - jeho charakter," svěřila se paní Jana. 

Témata: Michal David