Matthew Perry (†54) se opravdu snažil. Závislost ale do své smrti neporazil, tvrdí jeho kamarád!

Matthew Perry 4

Autor: Libor Frýdl

5. listopadu 2023 9:40

Herec Matthew Perry chtěl zůstat čistý po zbytek svého života. Přesto ale měl jednu neřest, a té se nikdy zbavit nedokázal. Prozradil to jeho kamarád pro deník The Sun

Perry v minulosti bojoval s řadou závislostí. Porazil například tu na alkoholu, nepřemohl je ale všechny. Jeho dlouholetý holič Pierre Johnson ml. tvrdí, že seriálová hvězda se dokonce snažila přestat kouřit a začala cvičit. 

Matthew podle něj byl odhodlán přestat kouřit, což byla údajně hercova poslední neřest. "Byl to jeho poslední zlozvyk, kterého se chtěl zbavit, proto začal hrát pickleball. Prsty mu zhnědly od kouření. Dokonce chodil k hypnotizérovi, aby se mu podařilo přestat,“ vysvětlil Pierre.

"V den své smrti si byl zahrát pickleball. Zajímalo by mě, jestli to mělo s tím něco společného,“ dodal. 

Matthew ve své autobiografii Lovers and the Big Terrible Things píše o tom, že v jistém bodě kouřil 60 cigaret za den. Doktoři ho varovali, že kvůli tomu může brzy zemřít.

Pierre tvrdí, že nikdy neviděl Matthewa pít a věří, že v posledních letech svého života byl naprosto čistý. Kouření se ale zbavit nikdy nedokázal.

Čtěte také

Perry se měl utopit ve své rezidenci v kalifornském Los Angeles, uvedly Los Angeles Times s odkazem na zdroje z bezpečnostních složek.

Mluvčí losangeleských hasičů Brian Humphrey řekl, že sedm minut po 16. hodině došlo k tísňovému volání ohledně záchrany z vody. Policie aktuálně vyšetřuje smrt populárního herce, cizí zavinění zatím vylučuje.

Perryho velká herecká kariéra začala v druhé půlce 80. let. Průlom nastal s kultovním seriálem Přátelé, který se vysílal mezi lety 1994 až 2004. Konkrétně ztvárnil Chandlera Binga, který proslul především svými sarkastickými poznámkami.

Některé hlášky tak zlidověly. K dalším úspěšným počinům patří například film Můj soused zabiják, ve kterém si zahrál s legendárním akčním hercem Brucem Willisem.

Loni vyšly memoáry, v nichž Perry popsal svůj opakující se boj se závislostmi. V ohrožení života se kvůli nim ocitl již v 49 letech, kdy mu prasklo tlusté střevo. Herec byl dva týdny v kómatu a lékaři mu dávali jen dvouprocentní šanci na přežití.

Témata: Matthew Perry