Matthew Perry (†54): Nová stopa ve vyšetřování jeho smrti? Jde o to, co přišlo poštou!

Matthew Perry 4

Autor: Pavel Krejčí

22. května 2024 10:45

Loňskou tragickou smrtí populárního americko-kanadského herce Matthewa Perryho se zabývá Úřad pro potírání drog DEA i inspekce Americké poštovní služby USPS. Podle informací webu TMZ se poštovní inspekce snaží zjistit, zdali hercovi neposlal ketamin někdo poštou. 

Perry se loni v říjnu utopil ve vířivce ve své rezidenci v kalifornském Los Angeles. Hasiči tehdy obdrželi tísňové volání ohledně záchrany z vody, ale probrat známého herce se jim už nepodařilo. Toxikologie následně potvrdila, že hvězda zemřela po požití ketaminu.

Podle serveru TMZ se v toxikologické zprávě píše, že Perry podstupoval krátce před smrtí infuzní ketaminovou terapii kvůli psychickým potížím. Ketamin, který se nacházel v jeho těle v okamžiku tragédie, však pocházel odjinud. Vyšetřovací orgány se proto snaží zjistit, kde ho herec vzal.

Čtěte také

DEA se proto obrátila na federální poštovní inspekci, aby se také zapojila do vyšetřování, napsal zmíněný web s odvoláním na své zdroje. Inspektoři se nyní pokusí zjistit, zdali látka neputovala k adresátovi poštou. 

Perryho velká herecká kariéra začala v druhé půlce 80. let. Průlom nastal s kultovním seriálem Přátelé, který se vysílal mezi lety 1994 až 2004. Konkrétně ztvárnil Chandlera Binga, který proslul především svými sarkastickými poznámkami. Některé hlášky tak zlidověly. K dalším úspěšným počinům patří například film Můj soused zabiják, ve kterém si zahrál s legendárním akčním hercem Brucem Willisem.

Předloni vyšly memoáry, v nichž Perry popsal svůj opakující se boj se závislostmi. V ohrožení života se kvůli nim ocitl již v 49 letech, kdy mu prasklo tlusté střevo. Herec byl dva týdny v kómatu a lékaři mu dávali jen dvouprocentní šanci na přežití.

Témata: Matthew Perry USA Drogy