Matthew Perry (†54) měl přátele mezi světovými lídry: Trudeau zavzpomínal na společné dětství!

Matthew Perry 3

Autor: Pavel Krejčí

29. října 2023 13:03

Nejen v zámoří, ale opravdu po celém světě lidé litují náhlé sobotní smrti Matthewa Perryho, hvězdy kultovního seriálu Přátelé. Vzpomínají na něj nejen kolegové z branže, ale dokonce i světoví lídři. Perry mezi nimi totiž měl své známé. 

Perry měl amerického otce a kanadskou matku, která se po rozpadu manželství se synem přestěhovala do Ottawy. V 80. letech se stala tiskovou mluvčí tehdejšího premiéra Pierra Trudeaua. Jejich synové spolu navštěvovali základní školu, přičemž Justin se nakonec vydal ve stopách otce a je také kanadským premiérem. 

Není proto divu, že jej smutná zpráva zasáhla. "Odchod Matthewa Perryho je šokující a smutný. Nikdy nezapomenu na hry, které jsme hráli na školním hřišti, a vím, že lidé kolem světa nikdy nezapomenou, jakou radost jim přinášel. Díky za všechen smích, Matthew. Byl jsi milován a budeš chybět," napsal Justin Trudeau na sociální síti X.

Perry se měl utopit ve své rezidenci v kalifornském Los Angeles, uvedly Los Angeles Times s odkazem na zdroje z bezpečnostních složek. Mluvčí losangeleských hasičů Brian Humphrey řekl CNN, že sedm minut po 16. hodině došlo k tísňovému volání ohledně záchrany z vody. Policie aktuálně vyšetřuje smrt populárního herce, cizí zavinění zatím vylučuje.

Perryho velká herecká kariéra začala v druhé půlce 80. let. Průlom nastal s kultovním seriálem Přátelé, který se vysílal mezi lety 1994 až 2004. Konkrétně ztvárnil Chandlera Binga, který proslul především svými sarkastickými poznámkami. Některé hlášky tak zlidověly. K dalším úspěšným počinům patří například film Můj soused zabiják, ve kterém si zahrál s legendárním akčním hercem Brucem Willisem.

Loni vyšly memoáry, v nichž Perry popsal svůj opakující se boj se závislostmi. V ohrožení života se kvůli nim ocitl již v 49 letech, kdy mu prasklo tlusté střevo. Herec byl dva týdny v kómatu a lékaři mu dávali jen dvouprocentní šanci na přežití.

Témata: Matthew Perry Justin Trudeau