Matthew Perry (†54): Jeho životu se nevyhnula řada kontroverzních momentů!

Metthew Perry 5

Autor: Libor Frýdl

29. října 2023 21:20

Matthew Perry, známý především díky své roli Chandlera Binga v kultovním televizním seriálu Přátelé, měl během své kariéry několik kontroverzních momentů. I přesto, že se stal jedním z nejoblíbenějších herců své doby, čelil mnoha výzvám, které ovlivnily jak jeho osobní, tak profesionální život. 

Závislost na drogách a alkoholu

Jednou z největších kontroverzí v kariéře Matthewa Perryho byla jeho dlouhodobá závislost na drogách a alkoholu. Během natáčení Přátel se ocitl v kolotoči slávy a stresu, což vedlo k tomu, že začal užívat různé druhy drog a alkoholu. Tato závislost měla vážný dopad na jeho zdraví a profesionální život.

Perry se ale rozhodl změnit svůj život a v roce 2001 absolvoval rehabilitační program. Od té doby se stal veřejným zastáncem boje se závislostí a snažil se pomáhat ostatním lidem, kteří se s touto problematikou potýkají.

Krátkodobé televizní série

Po skončení Přátel se Matthew Perry snažil najít nové projekty, ale jeho následující televizní série nebyly tak úspěšné. Například série Studio 60 on the Sunset Strip byla kladně hodnocena kritiky, ale nepatřila mezi hity. Perryho série Go On také nebyla dlouhodobě úspěšná. Tyto neúspěchy vedly k otázkám ohledně jeho schopnosti udržet si popularitu po Přátelích.

Hry na Broadwayi

Matthew Perry se také pokusil o divadelní kariéru na Broadwayi. Jeho hra The End of Longing získala smíšené recenze od kritiků a měla několik problémů s obsazením. Perry hrál v hlavní roli a byl současně autorem této hry, což přineslo další kritiku ohledně její kvality. I přesto Perry pokračoval v divadelní kariéře a některé z jeho následujících rolí byly přijaty lépe.

Zdravotní problémy

Matthew Perry bojoval s řadou zdravotních problémů, včetně chronické bolesti způsobené úrazem a operacemi. Tyto problémy ovlivnily jeho pracovní schopnosti a vedly k tomu, že se musel více soustředit na své zdraví.

Témata: Matthew Perry