Martin Stropnický: PRAVDA o jeho konci v diplomacii!

Martin Stropnický 3

Autor: Pavel Krejčí

16. září 2023 16:50

Martin Stropnický se už loni rozešel s herečkou Veronikou Žilkovou, v průběhu letošní léta se mu rozpadl další dlouhodobý vztah. Česká diplomacie už o něj po letech služeb dál nestojí. Stropnický přitom končit nechtěl. 

Jak jsme vás informovali už v červnu, Stropnický měl ke konci července skončit na pozici velvyslance v Izraeli i obecně ve službách ministerstva zahraničních věcí. Zástupci Černínského paláce to nyní potvrdili. 

Muž, který je známý nejen jako diplomat, už odevzdal diplomatický pas. Podle serveru aktuálně.cz si ho však chtěl ponechat, protože stál o místo generálního konzula v italském Miláně. Post se má obsadit na podzim. Zaujme ho ovšem někdo jiný.

Čtěte také

Stropnický pracoval na Ministerstvu zahraničních věcí od roku 1990. Mezi lety 1993 až 2002 působil postupně jako český velvyslanec v Portugalsku, v Itálii a ve Vatikánu. Na pozici do Izraele se dostal v listopadu 2018.

V roce 2013 vstoupil v barvách hnutí ANO do vrcholné politiky, do října 2018 byl poslancem. Ve vládách Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše byl ministrem obrany a zahraničních věcí. 

Témata: Martin Stropnický