Marta Kubišová je zpátky na nohou: Svaly bolí, ale sláva na Hradě ji zřejmě nemine!

Lucie Bílá a Marta Kubišová 3

Autor: Pavel Krejčí

25. října 2023 11:37

Marta Kubišová oslaví příští týden narozeniny, ty kulaté to ale byly loni. Letos jí tak větší sláva čeká už o několik dní dříve u příležitosti státního svátku. Její přítomnost na slavnostní ceremonii ale byla ještě nedávno v ohrožení ze zdravotních důvodů. Jak to vypadá aktuálně? 

V sobotu 28. října bude prezident Petr Pavel poprvé ve funkci předávat státní vyznamenání, přičemž jednou z oceněných osob má být i Kubišová, se kterou jej pojí stejné datum narození. Jenže legenda české populární hudby v předchozím průběhu měsíce ulehla s respiračním onemocněním.

Zpěvačka ale projevila vůli se ceremoniálu zúčastnit. "To bych se vážně naštvala, kdyby mě tenhle den překazilo to netopící topení. Na Hrad se těším, je to pro mne čest a moc se těším, že se konečně pozdravím s panem prezidentem Pavlem," nechala se slyšet.

Čtěte také

Do předávání zbývají už jen tři dny a všechno je na dobré cestě k tomu, aby oceněná hvězda na místě nechyběla. Už o uplynulém víkendu si totiž nenechala ujít narozeninový koncert kolegy Václava Neckáře, s nímž před desítkami let tvořila dvě třetiny tria Golden Kids.

Kubišovou sice nepotěšily podmínky na místě, kde byl prý vydýchaný vzduch, ale jinak všechno proběhlo podle plánu. "Byla jsem zalitá potem, ale ustáli jsme to. Svaly bolí, to nevyženete z těla za týden, ale myslím si, že jsem se docela slušně postavila na nohy," řekla webu extra.cz. 

Témata: Marta Kubišová státní vyznamenání