Marika Gombitová očima Kamila Peteraje: Dvorní textař nešetřil superlativy!

Marika Gombitová

Autor: Pavel Krejčí

16. ledna 2024 8:43

Mariku Gombitovou už dnes čeká první z velkých lednových koncertů v největší české hale, tedy pražské O2 areně. K úspěchům legendární slovenské zpěvačky zásadním způsobem přispěl také textař Kamil Peteraj. Co při této vzácné příležitosti řekl? 

Peteraj podotkl, že příběh Mariky je veřejně známý. "Má mnoho odstínů, ale pro mne nejvíc rezonuje a vystupuje do popředí její vnitřní síla spojená s velkým talentem," uvedl ve vyjádření, které má stars24.cz k dispozici.

"Zpočátku to bylo křehké zlatovlasé děvče s nádherným laserovým hlasem, později vynikající skladatelka, která si dokázala sama napsat skvělé melodie, a dnes je to zralá osobnost, která neuvěřitelným způsobem překonala svůj zdravotní handicap a navzdory omezením působí na pódiu kouzelně jako velká popová osobnost," konstatoval textař.

Čtěte také

Ten vyzdvihl, že Gombitová je až neuvěřitelně skromná a vůbec nepůsobí jako hvězda. "S Marikou jsem spolupracoval prakticky od začátku její kariéry a vím, jak se vyvíjel její talent a schopnost zazářit. Hned pro několik generací se stala zpěvačkou jejich životů a její emocionálně lidské poselství přesahuje hranice běžného popu. Mohu říci, že si jí nesmírně vážím za to, jak tahle křehká žena překonala své vlastní Himaláje a naplnila svůj osud skutečně vrchovatou mírou," svěřil se.

Peteraj označil dva pražské koncerty za krásné finále její pěvecké kariéry. "Do O2 Areny se moc těším z jednoho velmi důležitého důvodu. Marika má schopnost vytvořit velký zážitek, něco skutečně jedinečného a nezapomenutelného. Mariko, já vím, že to zvládneš!" vzkázal na závěr. 

Témata: Marika Gombitová