Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou (†85) bude! Národní divadlo prozradilo detaily

Jana Hlaváčová

Autor: Jan Hrabě

15. ledna 2024 15:25

Poslední rozloučení se zesnulou herečkou Janou Hlaváčovou proběhne na konci příštího týdne, oznámilo Národní divadlo. Hlaváčová tam strávila přes dvacet let během své veleúspěšné herecké kariéry. Kromě divadla úspěšně působila i ve filmu a televizi. 

Hlaváčová zemřela v sobotu večer, bylo jí 85 let. Kromě Národního divadla působila také v plzeňském Divadle J. K. Tyla a pražském Divadle na Vinohradech. Z filmových rolí se do paměti diváků zapsala zejména rolí Toničky v sérii o Básnících. 

Poslední rozloučení proběhne v pátek 26. ledna v 11:00 v historické budově Národního divadla za účasti veřejnosti, uvedlo Národní divadlo. Na uspořádání smutečního obřadu se podílí také Divadlo na Vinohradech. Lidé budou moci s předstihem položit květiny a poklonit se. Rozloučení odvysílá v přímém přenosu Česká televize. 

"Jana Hlaváčová byla v Národním divadle první herečkou a rozhodující osobností inscenací několika generací vynikajících tvůrců. Je nezapomenutelnou součástí dějin českého divadla i statečným člověkem naší společnosti," uvedl generální ředitel Národního divadla Jan Burian.

Pražská rodačka Hlaváčová absolvovala DAMU v roce 1960. Do Národního divadla se přesunula z Plzně v roce 1965. V činoherním souboru vydržela do roku 1990. V roce 2012 obdržela Thálii za celoživotní mistrovství. Provdána byla nejprve za herce Jiřího Michného, po jeho smrti za jiného kolegu Luďka Munzara. 

Témata: Jana Hlaváčová Národní divadlo úmrtí