Marek Eben a StarDance? Řekl jsem, ať na to zapomenou, vzpomíná moderátor!

Moderátoři StarDance Marek Eben a Tereza Kostková 3

Autor: Pavel Krejčí

19. října 2023 8:27

Začala další řada StarDance a již za dva dny bude pokračovat prvním vyřazovacím večerem. K taneční show plné hvězd neodmyslitelně patří moderátorská dvojice Marek Eben a Tereza Kostková. V počátcích ale nechybělo mnoho k tomu, aby pořad uváděl někdo úplně jiný. 

Marek Eben to až nyní s odstupem mnoha let přiznal v rozhovoru pro stanici Frekvence 1. Připomeňme, že první řada StarDance se v Česku vysílala před sedmnácti lety. Tehdy zvítězil herec Roman Vojtek.

Dobře si na to pamatuje i moderátor, ačkoliv u toho vůbec nemusel být. "Já jsem to nechtěl dělat. Hned jsem řekl, ať na to zapomenou!" zavzpomínal na svou reakci, když mu na stole přistála nabídka.

Čtěte také

Lidé z Kavčích hor se mu prý tehdy snažili prodat StarDance jako reality show, což ale nebyl jeho oblíbený žánr. "Aby to vylepšili, řekli, že je to o tanci. Odpověděl jsem, že to už vůbec! K tomu já nemám vztah," popsal muž, bez kterého si dnes diváci neumí soutěž představit.

Přesvědčit se jej nakonec podařilo s pomocí DVD s originální britskou verzí. "Rozhodlo hlavně to, že se moje žena v půl třetí ráno chtěla podívat na další díl. A to jsme to měli bez překladu a žádnou z těch celebrit jsme neznali," dodal Eben. 

Témata: Marek Eben StarDance