StarDance 2023 začala: Ohromili Krajčo a Samková i Hradilek nebo Kubelková

Začala dvanáctá řada StarDance.

Autor: Jan Hrabě

14. října 2023 22:16

Na obrazovky České televize se v sobotu večer po necelých dvou letech vrátila populární show StarDance. Dnes se ještě nevyřazovalo, na úvod nejvíce uchvátili snowboardistka Eva Adamczyková a zpěvák Richard Krajčo. 

Prvním párem na parketu v rámci dvanácté řady StarDance byli herečka Darja Pavlovičová a vítěz předposlední série Dominik Vodička, kdy uspěl po boku jiné herečky Veroniky Khek Kubařové. Na úvod si zatančili cha-chu, od poroty zazněla slova o ohromném potenciálu. Ten se ale dnes zřejmě až tolik neprojevil, protože výsledkem 14 ze 30 možných bodů.

Z řad herců se vybíralo i dál. Jako druhá oblékla taneční střevíce Ivana Chýlková s tanečním partnerem, jehož diváci v posledních řadách vídali mezi porotci. Jde o Jana Tománka. Poprvé si střihli waltz, za který inkasovali rovněž 14 bodů.

Třetím párem večera byli cukrář Josef Maršálek a obhájkyně vítězství Adriana Mašková, která předloni dosáhla na trůn s hercem Janem Cinou. Přidělen jim byl jive, který byl podle porotců až moc pohodový. Proto jej ohodnotila jen 12 body.

Jako čtvrtí vyrazili z bloků modelka a moderátorka Iva Kubelková a její taneční partner Martin Prágr, kterého diváci rovněž znají z předchozích řad. V sobotu večer si v záři reflektorů vyzkoušeli cha-chu. A velmi povedenou, vyústěním bylo 20 bodů a suverénní průběžné vedení.

Následně přišla na řadu první polovina manželského páru Adamczykových. Známý herec Marek Adamczyk utvořil pár s ostřílenou tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou. Elegantní waltz si od trojice porotců vysloužil 17 bodů.

Hereckou sestavu reprezentoval i další slavný účastník nové řady David Prachař, jehož tvůrci spárovali se Zuzanou Dvořákovou Šťastnou. Prvním tancem tohoto dua se stal energický jive, potřetí došlo na 14 bodů.

Ze SuperStar do StarDance se přesunula extravagantně vypadající zpěvačka Tereza Mašková, jejímž partnerem je tanečník Daniel Kecskeméti. Na úvod ji vodil po parketě při cha-che, kterou porotci ocenili 18 body.

S osmičkou začal svou pouť soutěží kajakář a první z olympijských medailistů mezi soutěžícími Vavřinec Hradilek. S taneční partnerkou Kateřinou Bartuněk Hrstkovou zatančili dobře slovně hodnocený waltz za 21 bodů. Tolik jich zatím nikdo neobdržel. 

Segment olympioniků pokračoval. O poslední jive úvodního večera taneční show se postarali snowboardistka Eva Adamczyková a tanečník Jakub Mazúch. V jejím případě nepřekvapí, že byl plný energie. Porotci poprvé udělili osmičku, celkem to dalo 22 bodů. 

Debut si jako poslední odbyli zpěvák, hudebník a herec Richard Krajčo a slovenská tanečnice Dominika Rošková. Závěrečná cha-cha v jejich podání znamenala 22 bodů a vyrovnání nejlepšího výkonu. 

Témata: StarDance Česká televize