Madonna slaví 65. narozeniny: Průměrná zpěvačka se stala hvězdou! Jak je na tom dnes?

Madonna 3

Autor: Pavel Krejčí

16. srpna 2023 8:37

Půlkulaté 65. narozeniny dnes slaví jedna z největších hvězd světové populární hudby Madonna. Doby její největší slávy jsou minulostí, hvězdná zpěvačka má přesto miliony fanoušků po celém světě. Už brzy by je měla potěšit svým návratem na pódia. 

Více než hudba se v souvislosti s Madonnou v poslední době řešilo zdraví. Popová královna se totiž potýkala s těžkou bakteriální infekcí, která si dokonce vyžádala hospitalizaci na jednotce intenzivní péče. 

V minulém týdnu už však slavná Američanka naznačila, že je zpátky při síle. "Oblečená, ale nemám kam jít... ale brzy, opravdu brzy, budu cestovat za vámi," vzkázala fanouškům, kteří se těší na koncerty v rámci Celebration Tour. 

Madonna Louise Veronica Cicconeová se narodila 16. srpna 1958 v americkém státě Michigan jako třetí z osmi dětí. Její prarodiče z otcovy strany pocházeli z Itálie, její matka měla francouzsko-kanadské předky. Madonna původně studovala balet, s nevelkým úspěchem se věnovala modelingu, nafotila několik erotických snímků a zkoušela to i jako bubenice a zpěvačka v různých kapelách.

Zásadní průlom přišel až s jejím přechodem na sólovou dráhu a vydáním singlu Everybody v roce 1982. Singl o rok později následovala debutová deska nazvaná Madonna, které se prodalo přes deset milionů kopií a řadu týdnů byla na předních příčkách žebříčků na obou stranách Atlantiku. Zpěvačka vsadila na image "zlobivé holky" z ulice a fanynky kopírovaly její zálibu v kruhových náušnicích, náramcích a dalších cetkách.

Čtěte také

Vody světové popmusic pak výrazně rozčeřila v roce 1984 s albem Like a Virgin, které obsahuje i slavný stejnojmenný hit. Další deskou True Blue (1986), na které jsou kolovrátkové taneční hity La Isla Bonita, Open Your Heart nebo Papa Don't Preach, zahájila nekonečné proměny své vizáže. Video k písni Like a Prayer (1989) ze stejnejmenného alba zvolili diváci MTV vůbec nejskandálnějším kouskem. Jeho tvůrci neváhali použít motiv hořícího kříže či krucifixů s černým Ježíšem. Přestože jsou její pěvecké schopnosti dle kritiků spíše průměrné, za jedno ze svých nejlepších alb Ray of Light (1998), zpěvačka získala čtyři Grammy.

Samostatnou kapitolou jsou její koncerty, na kterých se vždy snaží předvádět nezapomenutelnou show. Slavná zpěvačka pětkrát vystoupila i v Česku a na její koncerty u nás zavítalo celkem přes 100 tisíc diváků.

V 90. letech se pokusila o seriózní vizáž v souvislosti s filmovou rolí argentinské ikony Evy Perónové ve snímku Evita (1997). Zahrála si také například učitelku šermu v bondovce Dnes neumírej (2002), ke které nazpívala titulní píseň. Zkusila si i filmovou režii, v romantických dramatech Špína a moudrost (2008) a W. E. (2011).

Divoký je i Madonnin osobní život. Vdaná byla dvakrát, poprvé čtyři roky za herce a režiséra Seana Penna, kterého si vzala v roce 1985. V roce 2000 si vzala britského režiséra Guye Ritchieho, se kterým má syna Rocca. I toto manželství skončilo rozvodem. S Ritchiem také adoptovala malawského chlapce Davida a v roce 2009 k němu po zdlouhavém procesu přibyla tříletá Mercy, také z Malawi. V roce 2017 adoptovala malawská dvojčata, holčičky Ester a Stellu. Zpěvačka má ještě dceru Lourdes, jejímž otcem je tehdejší Madonnin trenér Carlos Leon. 

Témata: Madonna