Kouzelný David Copperfield? Několik žen tvrdí něco jiného, prý je obtěžoval!

David Copperfield a Chloe Gosselin

Autor: Pavel Krejčí

16. května 2024 21:54

Přes deset žen viní slavného amerického iluzionistu Davida Copperfielda ze sexuálního obtěžování. Jde o případy z rozmezí let 1980 až 2014, informují světová média. Hvězdný kouzelník už podobným obviněním čelil v minulosti.

Copperfielda ze sexuálního obtěžování či jiného nevhodného chování obvinilo celkem šestnáct žen. Některé z údajných obětí tvrdí, že byly v době incidentů nezletilé. Tři ženy dokonce tvrdí, že je mág před sexuálním stykem zdrogoval.

Copperfield, který se vlastním jménem jmenuje David Kotkin, vinu odmítá a říká, že se nikdy vůči komukoliv nechoval nevhodným způsobem. Agentura AFP se bezvýsledně pokusila kontaktovat jeho právní zástupce.

Sedmašedesátiletý kouzelník čelil podobným obviněním ze strany žen již dříve. V roce 2018 byl jistou ženou nařčen z toho, že ji o třicet let dříve zdrogoval a dopustil se sexuálního útoku. Slavný iluzionista to popřel.

Americká federální prokuratura v roce 2010 uzavřela dvouleté vyšetřování případu, v němž byl Copperfield obviněn ze znásilnění, k němuž mělo dojít o tři roky dříve. Obžaloba vznesena nebyla.

Témata: David Copperfield