Kdy bude princezna Kate znovu stoprocentní? Bod zlomu v léčbě má být za ní!

Kate Middleton

Autor: Pavel Krejčí

3. června 2024 14:20

Britové od konce března drží palce a doufají v uzdravení princezny Kate, které letos byl - stejně jako králi Karlovi III. - diagnostikován blíže nespecifikovaný typ rakoviny. Léčba zatím neustále probíhá, takže manželka následníka trůnu se zatím nevrátila do práce. Kdy se tak stane?

Nový Čas s odvoláním na Vanity Fair píše, že neexistuje časový plán návratu k pracovním povinnostem, ale rozhodně se nespěchá. "Bude to tehdy, až se Catherine bude cítit připravená a až dostane zelenou od lékařského týmu. Ale na 100 procent se vrátí do práce, o tom není pochyb," uvedl dobře informovaný zdroj magazínu. 

V kuloárech se nicméně mluví o tom, že léčba už dospěla do zlomového bodu, od kterého se princezna z Walesu cítí jen a jen lépe. "Byla to velká úleva, že toleruje léky a skutečně se jí daří mnohem lépe," sdělil rodinný přítel s tím, že šlo o velmi náročné a znepokojující období. 

Čtěte také

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Následné testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Témata: Kate Middleton královská rodina (gbr) Velká Británie