Karolína Gudasová rušila koncert kvůli blesku v Liberci! Udeřil kousek od ní

Karolína Gudasová (herečka) 3

Autor: Pavel Krejčí

3. června 2024 8:37

Dramatické chvíle se v neděli odpoledne odehrály na akci pro děti v zámeckém parku v libereckých Vratislavicích. Celkem osmnáct lidí skončilo v nemocnicích po úderu blesku. Na akci měla vystoupit i zpěvačka Karolína Neuvirthová Gudasová, sestra hokejového mistra světa Radka Gudase. Koncert se z pochopitelných důvodů přesouvá na jindy. 

Neuvirthová, jejímž mužem je bývalý hokejový brankář Michal Neuvirth, na instagramu stručně uvedla, že koncert je zrušen kvůli mimořádné události. "Celý tým je v pořádku. A doufáme, že všichni ostatní budou také v pořádku," napsala.

"Nešťastná událost se stala dvacet minut před vystoupením, kdy jsme už byli připraveni za pódiem. Blesk do stromu udeřil pár kroků od nás!" popsala zpěvačka deníku Blesk. "Volali jsme záchranku, poskytovali součinnost zdravotníkům, starali se o děti v kulturáku," dodala.

Čtěte také

Na místě události v zámeckém parku v libereckých Vratislavicích zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Zdravotníci pečují ve třech nemocnicích o 18 pacientů, uvedla policie po ukončení zásahu.

O incidentu jako první informovala kolem půl páté odpoledne policie. "Na místě aktuálně zajišťujeme plynulý průjezd sanitních vozidel a poskytujeme své krizové interventy," uvedli strážci zákona na sociální síti X.

Podle hasičů udeřil blesk do stromu v zámeckém parku ve Vratislavicích ve chvíli, kdy se pod ním nacházeli lidé. "Asistujeme záchranné službě s transportem zraněných osob a poskytováním předlékařské péče," sdělili hasiči.

Témata: Karolína Gudasová Bouřky Liberec