Karel Janeček: Na Pražský hrad neúspěšně kandidoval, teď tam havaroval!

Karel Janeček

Autor: Pavel Krejčí

24. března 2024 15:05

Ani víkend není na českých silnicích bez dopravních nehod. V Praze dnes podle dostupných informací havaroval miliardář Karel Janeček. Nejde přitom o jeho první incident za volantem. 

Na nedělní nehodu poblíž Letohrádku královny Anny u Pražského hradu upozornil deník Blesk. Janeček podle dostupných informací skončil se svým luxusním vozem značky BMW mimo silnici poté, co trefil sloup.

Okolnostmi a příčinou nehody se zabývají policisté. "Vyjížděli jsme k dopravní nehodě, při které řidič z nezjištěných důvodů vyjel mimo komunikaci a narazil do sloupu," sdělil listu policejní mluvčí Richard Hrdina.

Čtěte také

Blesk připomněl, že miliardář havaroval už před deseti lety, když v mercedesu vyjížděl ze svého domu a nedal přednost. Nadýchal tehdy 14 setin promile alkoholu a na síti následně přiznal, že si dal skleničku vína. 

Janeček patří mezi nejbohatší Čechy, kterým se zapsal do paměti i neúspěšnou kandidaturou při poslední prezidentské volbě. Nebyl k ní totiž připustěn ministerstvem vnitra ani soudy kvůli nesrovnalostem v podpisech. 

Témata: Karel Janeček Dopravní nehody