Karel III. učinil rázný krok pro dobro královské rodiny!

Král Charles III.

Autor: Pavel Krejčí

4. května 2024 14:04

Velké změny po nástupu krále Karla III. do čela britské monarchie pokračují! Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že panovník se rozhodl učinit rázný krok, který se týká dobročinných a jiných organizací. 

Král a další přední členové královské rodiny se vzdají patronátu nad téměř 200 dobročinnými a jinými organizacemi, oznámil palác podle agentury Reuters. Jde o výsledek přezkumu spojení monarchie s více než tisícovkou spolků. 

K hodnocení se přistoupilo po předloňské smrti královny Alžběty II. Ukázalo se, že ona měla záštitu nad 492 organizacemi, zatímco její syn byl jako princ patronem 441 spolků a jeho žena Camilla podporovala téměř stovku institucí. Po provedené revizi si přední členové monarchie ponechají patronát v případě 830 organizací. 

Čtěte také

Britské organizace mohou usilovat o královský patronát, který pomáhá například s propagací. Záštitu si uchová například Královská britská legie, největší dobročinná organizace na podporu příslušníků ozbrojených sil, či ochranářské spolky Dogs Trust a Wildlife Trusts.

Organizace budou se závěry revize seznámeny během následujícího týdne, kdy si Velká Británie připomene první výročí korunovace krále Karla III. 

Témata: Král Charles III. (Karel III.) královská rodina (gbr)