Na princeznu Kate se ptali lidé prince Williama. Co následník trůnu odpověděl?

Princ William a vévodkyně Kate 3

Autor: Pavel Krejčí

2. května 2024 10:46

Princ William v úterý překvapil lidi v ulicích jednoho z velkých britských měst. Kolemjdoucí zajímala především jedna věc. Pochopitelně to byl zdravotní stav jeho manželky Kate, která bojuje s blíže nespecifikovaným typem rakoviny. 

Princ William se v úterý objevil v sídle neziskové organizace zaměřené na mentální zdraví pro muže v anglickém městě Newcastle, přičemž dostal od kolemjdoucího otázku, jak se vede jemu, princezně a jejich třem dětem. "Daří se nám dobře, díky," odpověděl následník trůnu podle ABC News. 

Fanoušci se tak opět uklidnili poté, co je v pondělí rozhodila připomínka výročí svatby budoucího královského páru. S ohledem na aktuální zdravotní problémy princezny z Walesu totiž mnoho lidí zaskočilo použití černobílé fotografie.  

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Témata: Kate Middleton Princ William královská rodina (gbr) Velká Británie