Jiřina Bohdalová: Nový film oživil staré rány! Vrátil se jí TEN pocit

Jiřina Bohdalová 3

Autor: Pavel Krejčí

30. srpna 2023 9:17

Jiřina Bohdalová je k nezastavení, protože i v 92 letech pokračuje ve veleúspěšné herecké kariéře, ačkoliv by si dávno mohla užívat důchod. Nový film ale oživil staré rány. Jaký pocit se vrátil legendě naší kinematografie? 

Tentokrát ale nejde o staré rány na těle, ale na duši, ačkoliv je známo, že legendární herečka se v poslední době potýkala se zdravotními problémy. Nyní je ale fit, jinak by nemohla natáčet nové drama s prozatímním názvem Svatá pod režijní taktovkou Jiřího Strachu.

Bohdalová prozradila, že scénář se jí líbil díky hloubce a lidskosti. "A taky proto, že je tam pro herce, jak se říká, maso na kosti. Je tam zkrátka co hrát," konstatovala pro Českou televizi a nezapomněla zdůraznit, že profese ji stále baví. 

Čtěte také

"Možná mám k té látce blízko i proto, že mi vrátila pocit, který jsem měla, když jsem jezdila za svým tátou do komunistického kriminálu," připomněla těžkou kapitolu z rodinné kroniky. 

Na základě toho má však slavná herečka jasno, že vznikající snímek má své opodstatnění. "Táta minulý režim zažil opravdu hodně zblízka. A tenhle film by měl vzniknout už jenom proto, abychom se do té doby nikdy nevrátili," prohlásila. 

Témata: Jiřina Bohdalová