Jiří Bartoška promluvil o svém zdraví: Jak na tom aktuálně je?

Jiří Bartoška

Autor: Pavel Krejčí

25. dubna 2024 11:07

Jiří Bartoška v úterý nechyběl na tiskové konferenci k chystanému ročníku karlovarského filmového festivalu. Fanoušky to potěšilo, protože o několik dní dříve přišla informace, že kvůli jeho zdravotním potížím se odložil začátek natáčení pokračování Teorie tygra. Bartoška nyní prozradil, jak na tom je. 

Bartoška na letošním ročníku festivalu předá Ivanu Trojanovi cenu za přínos české kinematografii. Lidi ale mnohem více zajímalo, jak na tom zdravotně je. "Jsem nemocný člověk, takže se mi daří v rámci možností. Ale jinak se mám dobře," řekl on sám deníku Blesk. 

O odkladu zmiňovaného natáčení informoval v pátek režisér Radek Bajgar. "Dnes ráno jsme měli začít točit. A už podruhé start odložili. Jsou podstatnější věci, než je film. Kéž bychom na podzim byli všichni zdraví," uvedl na facebooku.

Čtěte také

Filmař posléze ozřejmil, že důvodem odkladu jsou zdravotní potíže Jiřího Bartošky. Další lidé pracující na filmu dokonce naznačili, že herec musel do nemocnice. 

Jiří Bartoška už v minulosti svedl úspěšný boj s rakovinou mízních uzlin. Všichni doufají, že chorobu zdolá i tentokrát. Lidé se o návratu zákeřné nemoci dozvěděli na konci loňského listopadu. Známý herec podle dostupných informací nepodstoupil žádný zákrok, léčit se má v pražské Fakultní nemocnici Motol.

Témata: Jiří Bartoška